Press "Enter" to skip to content

Snoreeze spray do nosa opinie

Donośne chrapanie w trakcie spoczynku to zwykła rzecz. Nie da się ukryć, iż chrapie większość ludzi. Mężczyźni pochrapują częściej niż osoby płci żeńskiej. Jeśli już kobieta pochrapuje, to zazwyczaj przechodziła odpowiednio wcześniej menopauzę. Przeciw ogólnemu przekonaniu chrapanie jest niekorzystne. Jednakże nieco ponad połowa przypadków chrapania nie jest niebezpieczna.

Pochrapywanie to nie choroba i nie należy tego leczyć. Jednak zapewne żaden z nas wcześniej nie postrzegał tego jako nieuleczalną dolegliwość. Podobnie jak w chrapaniu spowodowany jest kłopotami z przepływem powietrza. Bezdech to choroba, którą mają osoby w młodym wieku, starsze lub podeszłym wieku. Bezdech senny zauważyć możemy zazwyczaj u nieróżniących się zbytnio ludzi. Rozchodzi się przede wszystkim o osoby ze skrzywioną przegrodą nosową, wydłużonym podniebieniem miękkim lub zwiększonymi migdałkami. Choroba także pojawia się u osób znacznie otyłych. Może się zdarzyć także, iż bezdechu doświadczy osoba, która spożyła strasznie sporo napojów alkoholowych.


Lekarze informują, że chrapanie jest w pełni powszechnym stanem rzeczy. Niektóre osoby pochrapują i mają możliwość się zaskoczyć, bo nie wiedzą o tym. Jednakże dopóki nie wychodzą ponad normę, to wszystko jest odpowiednio. Sprawa robi się nieciekawa wtedy, kiedy doświadczamy przerw w oddechu ponad 10 razy w ciągu godziny. W tego rodzaju przypadkach jest to już choroba nazywana bezdechem. Samym przerwom w oddychaniu ma możliwość towarzyszyć także zauważalne pocenie się. Podług statystyk na bezdech choruje ponad kilkadziesiąt tysięcy osób. Niestety całkiem spora część z tychże osób bagatelizuje tę dolegliwość i nie poddaje się badaniom.

Można jednak określić, u których ludzi zazwyczaj pojawia się ta choroba. Inną część osób, która jest najbardziej podatną, wydają się być ludzie po czterdziestce. Niestety bezdech, jest to nie jedynie kłopot nocą, ale też objawy występujące w trakcie dnia. Podczas bezdechu ma możliwość nam doskwierać senność, zaburzenia koncentracji oraz skupienia i przewlekłe bóle całego ciała.