Press "Enter" to skip to content

Proteza powietrzna cpap

Głośne chrapanie podczas spoczynku to normalna sprawa. Chrapanie jest nadzwyczajnie popularne u mężczyzn. Jednakże takie sytuacje zdarzają się najczęściej po menopauzie. Jeśli chodzi o chrapanie, to nie jest to wcale korzystne. Chrapanie jest także nieznośne i donośne, przeważnie przeszkadza obcym.

Możemy sądzić, że chrapanie to dolegliwość, ale nie jest to prawda. Jednakże zapewne mało kto kiedyś próbował leczyć chrapanie. Utrudniony przepływ powietrza przez gardło, to element warunkujący pochrapywanie. Jeśli jednak mówimy o chrapaniu, to warto powiedzieć o bezdechu. Osoby pochrapujące czasami chorują na bezdech. Podobnie jak w chrapaniu uwarunkowany jest kłopotami z przepływem powietrza. Bezdechu sennego zaznać może praktycznie każdy z nas. Dolegliwość ta nierzadko spotyka tychże ze skrzywioną przegrodą nosową, wydłużonym podniebieniem miękkim lub zwiększonymi migdałkami. Poza tym przypadki bezdechu oraz silnego pochrapywania najczęściej pojawiają się u ludzi otyłych czy też z nadciśnieniem tętniczym. Zdarza się też, iż bezdechu doświadczy osoba, która spożyła strasznie sporo napojów alkoholowych.


Zdaniem specjalistów, którzy parają się snem, zastoje w oddychaniu są normalne. Zapewne nie wszyscy posiadają świadomość, że pochrapują. Przypadłość, która za to odpowiada to bezdech. Możemy podejrzewać bezdech, gdy budzimy się o poranku spoceni bardziej niż zazwyczaj. Na badania decyduje się jednak mały odłamek ludzi z tej dużej liczby. Uzasadnione jest to często tym, że nie posiadamy świadomości o naszych problemach. Istotne jest, aby druga osoba miała możliwość kontrolować nasz sen oraz odpowiednia ingerować, gdy doświadczamy przerw w oddychaniu całkiem sporo razy.

Nie ma tutaj żadnych ulg, bezdech może dosięgnąć każdego z nas. Jest jednakże kilka określonych grup, gdzie to zdarzenie wydaje się najpopularniejsze. Największe szanse na ulegnięcie chorobie mają osoby otyłe i z nadciśnieniem. Jeśli chorujemy na bezdech senny, to z pewnością będziemy mieć inne objawy nie tylko problemy z oddychaniem. Niektóre z nich to częste bóle całego ciała,problemy koncentracji oraz ogromna senność w ciągu dnia.