Press "Enter" to skip to content

Plastry na chrapanie cena

Chrapanie jest to coś wielce popularnego. Dziewczyny i kobiety bardzo często nie nie chrapią. Gdy już dziewczyna pochrapuje, to bardzo często przechodziła wcześniej menopauzę. Pochrapywanie jest też nieznośne oraz głośne, często dokucza rodzinie.

Pochrapywanie to nie dolegliwość i nie należy tego badać. Chrapanie spowodowane jest utrudnionym przepływem powietrza przez gardło. Gdy jednakże rozmawiamy o pochrapywaniu, to warto wspomnieć o bezdechu. Bezdech nierzadko pojawia się wraz z pochrapywaniem, jednak jest, o wiele bardziej niezdrowy. Bezdechu doświadczyć, może tak naprawdę każdy z nas. Bezdech senny zauważyć możemy bardzo często u podobnych osób. Skrzywiona przegrodą nosowa, zbyt długie podniebienie miękkie lub zwiększone migdałki, to powszechne przyczyny pojawiania się bezdechu.


Zdaniem lekarzy, którzy zajmują się snem, zastoje w oddechu są normalne. Z pewnością nie wszyscy posiadają wiedzę, że pochrapują. Jednak dopóki nie wychodzą poza normy, to praktycznie wszystko jest prawidłowo. Lekarze twierdzą, że kilkanaście zastojów w oddychaniu w ciągu godziny, jest już chorobą. W tego rodzaju problemach jest to już dolegliwość zwana bezdechem. Według statystyk na bezdech choruje ponad kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Jednak lekarze twierdzą, iż na kontrole przychodzi jedynie strasznie niewielka część ludzi. Istotne jest, aby inna osoba miała możliwość obserwować nasz spoczynek i reagować, gdy doświadczamy przerw w oddechu bardzo dużo razy.

Bezdech senny jest to przypadłość, której ma możliwość praktycznie każdy uświadczyć. Jest jednak kilka określonych przedziałów, gdzie to zdarzenie jest najbardziej popularne. Otyłość oraz nadciśnienie, to rzeczy, które bardzo często sprawiają bezdech senny. Inną grupą, która jest bardzo narażoną, wydają się być ludzie po czterdziestce. Niestety bezdech, to nie tylko kłopot nocą, ale też objawy występujące w ciągu dnia. Podczas bezdechu może nam doskwierać senność, brak koncentracji i skupienia oraz nieustanne bóle głowy.