Press "Enter" to skip to content

Niemowlę się zanosi

Chrapanie to coś bardzo naturalnego. Nie sposób ukryć, iż chrapie wiele osób. Pochrapywanie jest najbardziej popularne u mężczyzn. Dziewczyny i kobiety zazwyczaj nie nie chrapią. Jak się można zgadnąć, pochrapywanie, nie gwarantuje korzystnych właściwości. Poza tym zostaje jeszcze fakt, iż chrapanie jest w stanie być całkiem głośne oraz nieznośne dla innej osoby.

Ograniczony przepływ powietrza poprzez gardło, to czynnik powodujący pochrapywanie. Gdy jednak rozmawiamy o pochrapywaniu, to warto powiedzieć o bezdechu sennym. Osoby pochrapujące w niektórych przypadkach chorują na bezdech senny. W przypadku bezdechu sennego czynnikiem, który go powoduje, jest brak przepływu powietrza poprzez krtań. Bezdechu zaznać może praktycznie każdy z nas. Jednak jest to częściej widoczne u określonych ludzi.Niektórzy pochrapują i mają możliwość się zaskoczyć, bo nie są o tym świadomi. Martwić można się, wtedy gdy chrapanie jest częste oraz silne. Sytuacja staje się nieciekawa wtedy, kiedy uświadczmy zastojów w oddechu ponad 10 razy w ciągu godziny. Takowe zjawisko nazywane jest bezdechem sennym. Da się podejrzewać bezdech, kiedy budzimy się rano spoceni jeszcze bardziej niż zazwyczaj. Tak naprawdę strasznie spora część z tychże osób lekceważy tę chorobę i nie poddaje się badaniom. Ignorowanie leczenia wychodzi zapewne z nieświadomości. Istotne jest, aby druga osoba miała możliwość obserwować nasz sen i odpowiednia ingerować, gdy doświadczamy przerw w oddechu strasznie dużo razy.

Bezdech ma szansę pojawić się u wszystkich. Mamy jednak dane, z których jasno wynika, kogo najczęściej dotyczy bezdech. Największe szanse na ulegnięcie chorobie posiadają osoby otyłe i z wysokim ciśnieniem. Poza tym osoby starsze są także narażone na bezdech. Gdy chorujemy na bezdech, to zapewne będziemy mieć różne objawy nie jedynie problemy z oddechem. Główne skutki to senność, bóle całego ciała oraz ciągłe rozleniwienie.