Press "Enter" to skip to content

Monitor oddechu babysense

Według pewnych danych w Polsce znaczna większość ludzi pochrapuje w trakcie drzemki. Chrapanie jest najbardziej codzienne u płci męskiej. Osoby płci żeńskiej strasznie rzadko pochrapują. Jednakże takowe przypadki zdarzają się zazwyczaj po menopauzie. Wbrew ogólnemu przekonaniu pochrapywanie jest niezdrowe. Jednakże trochę ponad połowa przypadków pochrapywania nie jest szkodliwa. Niezdrowy aspekt chrapania to nie jedyna wada, pozostaje kwestia tego, że jest donośne i uciążliwe.

Pochrapywanie to nie dolegliwość oraz nie trzeba tego badać. Zapewne praktycznie każdy, kto doświadcza chrapania, raczej się danym faktem zbyt nie martwił. Gdy jednak mówimy o pochrapywaniu, to wypada napomnieć o bezdechu. Wydaje się wynikiem braku przepływu powietrza poprzez krtań. Bezdech to dolegliwość, jaką mają osoby w młodym wieku, starsze lub podeszłym wieku. Chodzi dla przykładu o ludzie ze skrzywioną przegrodą nosową, zbyt długim podniebieniem miękkim lub zwiększonymi migdałkami. Gdy jednak osoba jest otyła, czy też ma nadciśnienie, to szansa zachorowania jest także całkiem duża.Lekarze informują, iż pochrapywanie jest całkowicie normalnym stanem rzeczy. Lekarze twierdzą, iż ponad 10 zastojów w oddychaniu w ciągu godziny, jest już dolegliwością. Tego rodzaju zdarzenie nazywamy bezdechem. W przypadku tej choroby możemy zaobserwować nienaturalne pocenie się. Na chwilę obecną sto tysięcy chorujących ma problemy z bezdechem. Na leczenie decyduje się jednak mały odłamek osób z tej ogromnej liczby.

Bezdech senny to dolegliwość, której ma możliwość każdy doświadczyć. Jest jednak sporo określonych grup, gdzie to zjawisko wydaje się najbardziej popularne. Mówimy oczywiście o wymienionych już osobach otyłych oraz wysokim ciśnieniem. Poza tym osoby starsze są też narażone na bezdech senny. Niestety bezdech senny, to nie wyłącznie kłopot nocą, ale także objawy pojawiające się w ciągu dnia. Jedne z nich to częste bóle całego ciała,zaburzenia koncentracji i przede wszystkim senność w ciągu dnia.