Press "Enter" to skip to content

Leczenie Bezdechu Radzionków

W naszym świecie pochrapywanie to codzienne zjawisko. W naszym państwie pochrapuje przynajmniej połowa ludzi. Warto napomnieć, że tyczy się to w dużym stopniu osób płci męskiej. Osoby płci żeńskiej bardzo rzadko pochrapują. Przejście przez menopauzę jest często równoznaczne z rozpoczęciem chrapania. Wbrew ogólnemu myśleniu chrapanie jest niekorzystne. Zaledwie nieco ponad połowa incydentów chrapania nie jest niebezpieczna.

Należy pamiętać, że pochrapywanie tak naprawdę nie jest dolegliwością. Jednakże zapewne mało kto w ogóle chciał leczyć pochrapywanie. Jeśli pochrapujemy, to znaczy, że powietrze ma problemy z przepływem przez nasze gardło. Osoby chrapiące czasem chorują na bezdech. Można wyznaczyć jednakże grupy ludzi, gdzie bezdech jest częsty. Skrzywiona przegrodą nosowa, zbyt długie podniebienie miękkie lub powiększone migdałki, to częste przyczyny pojawiania się bezdechu. Dolegliwość też występuje u osób skrajnie otyłych.Lekarze przekazują, iż chrapanie jest w pełni codziennym zdarzeniem. Może to was zaskoczyć, ale podobno dotyczy ono większości z nas. Sprawa robi się nieatrakcyjna wtedy, kiedy doświadczamy przerw w oddechu minimum 10 razy w na godzinę. W takich przypadkach jest to już dolegliwość nazywana bezdechem. Już sto tysięcy chorujących ma problemy z bezdechem. Niestety całkiem duża część z tych osób lekceważy tę dolegliwość i nie poddaje się leczeniu. Uzasadnione jest to często tym, że nie mamy świadomości o naszych problemach. Jeśli ktoś nie jest pewny czy choruje na bezdech, to musi zapytać, dla przykładu żonę, o to, jak przebiega jego sen.

Posiadamy jednakże dane, z których jasno wynika, kogo najczęściej dotyczy bezdech senny. Gdy chorujemy na bezdech, to oczywiście będziemy posiadać inne objawy nie wyłącznie problemy z oddychaniem. Podczas bezdechu może nam doskwierać senność, brak koncentracji oraz skupienia i przewlekłe bóle głowy.