Press "Enter" to skip to content

Leczenie Bezdechu Nowy Targ

Osoby płci żeńskiej bardzo często nie nie chrapią. Wbrew powszechnemu przekonaniu pochrapywanie jest niezdrowe. Jednakże nieco ponad połowa przypadków chrapania nie jest niebezpieczna. Trzeba pamiętać, że zostaje jeszcze sprawa, że pochrapywanie jest w stanie być całkiem głośne i uciążliwe dla drugiej osoby.

Pochrapywanie to nie choroba i nie trzeba tego badać. Jednak raczej mało kto kiedyś próbował badać chrapanie. Pochrapywanie uzasadnione jest trudnym przepływem powietrza przez nasze gardło. Gdy jednak mówimy o chrapaniu, to należy napomnieć o bezdechu sennym. Bezdech senny przeważnie występuje w parze z pochrapywaniem, jednakże jest, znacznie bardziej niezdrowy. Bezdech senny to choroba, jaką posiadają osoby młode, starsze lub podeszłym wieku. Poza tym sytuacje bezdechu sennego i silnego chrapania zazwyczaj pojawiają się u osób otyłych lub z nadciśnieniem tętniczym. Może się zdarzyć także, że bezdechu uświadczy osoba, która wypiła strasznie dużo alkoholu.Zdaniem lekarzy, którzy zajmują się spoczynkiem, zastoje w oddechu są niegroźne. Niektóre osoby chrapią i mogą się zaskoczyć, ponieważ nie wiedzą o tym. Jednakże dopóki nie wykraczają poza normę, to praktycznie wszystko jest prawidłowo. Sytuacja staje się niedobra w momencie, gdy doświadczamy przerw w oddechu ponad 10 razy w ciągu godziny. W tego rodzaju kwestiach jest to już dolegliwość zwana bezdechem. Na chwilę obecną sto tysięcy chorujących ma kłopoty z bezdechem sennym. Jednak doktorzy sądzą, że na badania przybywa zaledwie strasznie mała część czytelników.

Bezdech senny ma możliwość pojawić się u każdego z nas. Posiadamy jednak dane, z których jawnie wynika, kogo zazwyczaj dotyczy bezdech. Gdy chorujemy na bezdech, to oczywiście będziemy mieć inne objawy nie tylko kłopoty z oddychaniem.