Press "Enter" to skip to content

Leczenie Bezdechu ŁódŸź-Œródmieœcie

W naszym kraju chrapie przynajmniej kilka milionów osób. Mężczyźni chrapią częściej niż kobiety. Osoby płci żeńskiej zazwyczaj nie nie chrapią. Gdy już dziewczyna pochrapuje, to bardzo często przechodziła przed tym menopauzę. Wbrew ogólnemu myśleniu chrapanie jest niezdrowe. Zaledwie trochę ponad połowa przypadków chrapania nie jest niebezpieczna.

Możemy sądzić, że chrapanie to dolegliwość, ale nie jest to prawda. Najprawdopodobniej każdy, kto doświadcza pochrapywania, nigdy wcześniej się tym zbyt nie martwił. Osoby pochrapujące czasami chorują na bezdech. Bezdech senny to choroba, jaką posiadają osoby w młodym wieku, starsze oraz na emeryturze. Bezdech zauważyć możemy najczęściej u podobnych osób. Chodzi przede wszystkim o ludzie ze skrzywioną przegrodą nosową, wydłużonym podniebieniem miękkim lub zwiększonymi migdałkami. Ponadto przypadki bezdechu sennego oraz silnego pochrapywania zazwyczaj pojawiają się u osób otyłych czy też z nadciśnieniem tętniczym. Może się zdarzyć także, iż bezdechu uświadczy osoba, która spożyła strasznie dużo napojów alkoholowych.Zdaniem lekarzy, którzy zajmują się snem, zastoje w oddychaniu są naturalne. Niektóre osoby chrapią i mają możliwość się zaskoczyć, ponieważ nie wiedzą o tym. Jeśli chrapanie nie zamienia się w problemy z oddychaniem, to praktycznie wszystko jest odpowiednio. Specjaliści twierdzą, iż kilkanaście przerw w oddychaniu w ciągu godziny, jest już dolegliwością. Tego rodzaju zjawisko nazywane jest bezdechem sennym. Ignorowanie leczenia wynika bez wątpienia z nieświadomości. Gdy ktoś nie jest pewny czy posiada bezdech, to powinien poprosić o pomoc i zapytać, dla przykładu żonę, o to, jak przebiega jego sen.

Jest jednakże sporo określonych grup, gdzie to zdarzenie jest najpopularniejsze. Czasami bezdechu sennego często doświadczają osoby płci męskiej po czterdziestym roku życia i osoby płci żeńskiej po pięćdziesiątce. Niektóre z nich to powszechne bóle głowy,zaburzenia koncentracji oraz przede wszystkim senność każdego dnia.