Press "Enter" to skip to content

Leczenie Bezdechu Łęczyca

Głośne pochrapywanie w trakcie snu to zwykła sprawa. Nie sposób ukryć, że pochrapuje większość osób. Pochrapywanie jest szczególnie powszechne u płci męskiej. Jeśli rozchodzi się o pochrapywanie, to nie jest to tak naprawdę korzystne. Według danych mniej więcej połowa incydentów pochrapywania jest szkodliwa. Niezdrowy aspekt pochrapywania to nie jedyna wada, zostaje kwestia tego, iż jest głośne oraz nieprzyjemne.

Ograniczony przepływ powietrza poprzez gardło, to czynnik warunkujący chrapanie. Jeśli jednakże rozmawiamy o chrapaniu, to należy napomnieć o bezdechu. Bezdech jest chorobą i czasami towarzyszy osobom pochrapującym. W kwestii bezdechu sennego czynnikiem, który go powoduje, jest brak przepływu powietrza poprzez krtań. Tak naprawdę, choroba, jaką jest bezdech, ma szansę przytrafić się każdego z nas. Jednakże jest to częściej widoczne u określonych ludzi. Skrzywiona przegrodą nosowa, zbyt długie podniebienie miękkie lub zwiększone migdałki, to powszechne syndromy powstawania bezdechu sennego. Ponadto sytuacje bezdechu i mocnego pochrapywania najczęściej występują u osób z otyłością lub z nadciśnieniem tętniczym.Według lekarzy, którzy zajmują się spoczynkiem, zastoje w oddychaniu są powszechne. Pewni ludzie pochrapują i mogą się zaskoczyć, ponieważ nie wiedzą o tym. Strofować można się, dopiero kiedy chrapanie jest co kilka godzin oraz mocne. Nie sposób powiedzieć o chrapaniu, dopiero gdy posiadamy problemy z oddychaniem w trakcie drzemki. Choroba, która za to odpowiada to bezdech senny. Da się podejrzewać bezdech senny, gdy budzimy się o poranku spoceni jeszcze bardziej niż zazwyczaj. Podług statystyk na bezdech senny choruje ponad sto tysięcy osób. Jednakże doktorzy twierdzą, iż na badania przybywa jedynie bardzo niewielka część osób. Ignorowanie badań i leczenia wychodzi najprawdopodobniej z nieświadomości. Zazwyczaj o kłopotach z oddechem w trakcie snu informują współmałżonkowie.

Jest jednakże kilka określonych grup, gdzie to zdarzenie jest najbardziej popularne. Największe ryzyko na ulegnięcie chorobie posiadają osoby otyłe i z wysokim ciśnieniem. Podczas bezdechu może nam doskwierać bycie sennym, brak koncentracji i skupienia oraz nieustanne bóle głowy.