Press "Enter" to skip to content

Leczenie Bezdechu Jedlina-Zdrój

Chrapanie jest to coś znacznie powszechnego. W naszym kraju chrapie przynajmniej połowa ludzi. Mężczyźni chrapią znacznie częściej niż osoby płci żeńskiej. Jeżeli chodzi o chrapanie, to nie jest to tak naprawdę korzystne.

Można pomyśleć, że pochrapywanie to dolegliwość, ale nie jest to prawdziwa informacja. Jeśli chrapiemy, to oznacza, że powietrze ma trudności z przepływem przez gardło. Bezdech jest chorobą oraz czasami towarzyszy osobom chrapiącym. Bezdech senny to dolegliwość, jaką mają osoby młode, starsze lub podeszłym wieku. Bezdech senny spotkać można zazwyczaj u podobnych osób. Ponadto sytuacje bezdechu oraz silnego chrapania zazwyczaj występują u osób z otyłością czy też z nadciśnieniem tętniczym. Bezdech senny nie musi być stały, czasami uświadczymy go, gdy na przykład jesteśmy po spożyciu napojów alkoholowych.Doktorzy informują, że chrapanie jest całkowicie codziennym zjawiskiem. Ma szansę to was zdziwić, ale rzekomo tyczy się ono większości z nas. Martwić możemy się, dopiero kiedy pochrapywanie jest co kilka godzin oraz silne. Nie można mówić o pochrapywaniu, dopiero kiedy mamy problemy z oddychaniem podczas spoczynku. W takich kwestiach jest to już dolegliwość zwana bezdechem. W przypadku tej choroby możemy zobaczyć nienaturalne pocenie. Na chwilę obecną sto tysięcy badanych ma trudności z bezdechem. Tak naprawdę strasznie duża część z tych osób lekceważy tę chorobę i nie poddaje się badaniom. Ignorowanie leczenia wychodzi zapewne z niewiedzy. Bardzo często o problemach z oddychaniem w trakcie snu informują współmałżonkowie.

Bezdech senny ma szansę wystąpić u wszystkich. Mamy jednak dane, z których jawnie wychodzi, kogo najczęściej tyczy się bezdech senny. Nadwaga oraz wysokie ciśnienie, to czynniki, które najczęściej powodują bezdech senny. Niestety bezdech, jest to nie wyłącznie kłopot nocą, ale także objawy występujące w trakcie dnia.