Press "Enter" to skip to content

Leczenie Bezdechu Górowo Iławeckie

Donośne pochrapywanie w trakcie spoczynku to zwykła rzecz. W naszym państwie chrapie co najmniej kilka milionów ludzi. Mężczyźni pochrapują znacznie częściej niż osoby płci żeńskiej. Pochrapywanie w części przypadków staje się dla nas szkodliwe. Poza tym zostaje jeszcze sprawa, iż chrapanie potrafi być bardzo głośne i uciążliwe dla drugiej osoby.

Chrapanie to nie dolegliwość i nie trzeba tego badać. Zresztą zapewne nikt nigdy nie utożsamiał tego jako straszną dolegliwość. Ograniczony przepływ powietrza poprzez nasze gardło, to czynnik warunkujący pochrapywanie. Jednak pozostaje sprawa bezdechu sennego. Bezdech nierzadko występuje wraz z chrapaniem, jednak jest, o wiele bardziej szkodliwy. Podobnie jak w pochrapywaniu spowodowany jest problemami z przepływem powietrza. Bezdech senny zauważyć możemy najczęściej u nieróżniących się zbytnio ludzi.Niektóre osoby pochrapują i mają możliwość się zaskoczyć, ponieważ nie wiedzą o tym. Martwić warto się, wtedy kiedy chrapanie jest częste oraz nasilone. Takowe zdarzenie nazywamy bezdechem sennym. Samym przerwom w oddychaniu może towarzyszyć także zauważalne pocenie się. Niestety w Polsce około kilkadziesiąt tysięcy ludzi powinno leczyć się na bezdech senny. Niestety całkiem duża część z tychże osób bagatelizuje tę chorobę i nie poddaje się badaniom.

Jest jednak kilka określonych przedziałów, gdzie to zdarzenie jest najpopularniejsze. Rozmawiamy naturalnie o wymienionych już osobach z otyłością oraz wysokim ciśnieniem. Główne skutki to bycie sennym, bóle głowy i ciągłe rozleniwienie.