Press "Enter" to skip to content

Desmoxan lek na chrapanie

W naszym państwie chrapie co najmniej kilka milionów osób. Pochrapywanie jest najbardziej codzienne u mężczyzn. Zjawisko chrapania nie jest zbyt zauważalne u kobiet. Jeśli rozchodzi się o pochrapywanie, to nie jest to wcale zdrowe. Według statystyk mniej więcej połowa incydentów chrapania jest szkodliwa. Pochrapywanie jest też uciążliwe i donośne, często przeszkadza innym.

Chrapanie to nie dolegliwość oraz nie trzeba tego badać. Zresztą najprawdopodobniej żaden z nas nigdy nie postrzegał tego jako nieuleczalną dolegliwość. Utrudniony przepływ powietrza poprzez gardło, to czynnik warunkujący chrapanie. Jeśli jednakże rozmawiamy o chrapaniu, to należy powiedzieć o bezdechu sennym. Jest rezultatem braku przepływu powietrza przez krtań. Bezdechu sennego zaznać ma możliwość praktycznie każdy. Chodzi na przykład o osoby ze skrzywioną przegrodą nosową, zbyt długim podniebieniem miękkim lub zwiększonymi migdałkami. Poza tym sytuacje bezdechu oraz mocnego pochrapywania najczęściej występują u osób z otyłością czy też z nadciśnieniem tętniczym. Bezdech senny nie musi być stały, w niektórych przypadkach uświadczymy go, gdy na przykład jesteśmy po spożyciu napojów alkoholowych.


Pochrapywanie jest naturalne oraz nawet osoby, które analizują spoczynek, o tym zapewniają. Niektóre osoby pochrapują i mogą się zaskoczyć, bo nie są o tym świadomi. Jednak póki, nie wykraczają ponad normę, to wszystko jest dobrze. Sytuacja staje się nieatrakcyjna wtedy, gdy uświadczmy przerw w oddechu minimum 10 razy w ciągu godziny. W tego rodzaju problemach jest to już choroba nazywana bezdechem. Możemy sądzić, że to bezdech, gdy wstajemy rano spoceni jeszcze bardziej niż zazwyczaj. Bardzo często o kłopotach z oddychaniem w trakcie drzemki informują osoby bliskie.

Nie ma tutaj żadnych ulg, bezdech senny ma szansę dosięgnąć każdego z nas. Możemy jednak wyznaczyć, u których osób najczęściej pojawia się ta choroba. Maksymalne szanse na zachorowanie posiadają osoby otyłe oraz z wysokim ciśnieniem. Poza tym dorośli są także narażone na bezdech senny. Niestety bezdech, to nie jedynie kłopot nocą, ale też objawy pojawiające się w trakcie dnia.