Press "Enter" to skip to content

Co robić gdy niemowlę się zanosi

W aktualnym świecie pochrapywanie to codzienne zdarzenie. Podług pewnych danych w naszym kraju bardzo dużo chrapie w trakcie snu. Pochrapywanie jest w szczególności popularne u mężczyzn. Jeśli już dziewczyna pochrapuje, to bardzo często przeszła wcześniej menopauzę. Jednakże nieco ponad połowa przypadków pochrapywania nie jest niebezpieczna. Chrapanie jest też nieznośne oraz głośne, przeważnie dokucza rodzinie.

Trzeba mieć świadomość, że chrapanie tak naprawdę nie jest chorobą. Zapewne każdy, kto doznaje pochrapywania, raczej się tym zbyt nie przejmował. Ograniczony przepływ powietrza przez gardło, to element wpływający na pochrapywanie. Trzeba napomnieć także o bezdechu sennym. Podobnie jak w pochrapywaniu spowodowany jest kłopotami z przepływem powietrza. Bezdechu zaznać może praktycznie każdy. Da się określić jednakże grupy, gdzie bezdech jest najczęstszy. Rozchodzi się na przykład o ludzie ze skrzywioną przegrodą nosową, wydłużonym podniebieniem miękkim lub powiększonymi migdałkami. Dolegliwość też pojawia się u osób skrajnie otyłych. Może się zdarzyć też, iż bezdechu doświadczy osoba, która wypiła całkiem dużo alkoholu.


Doktorzy przekazują, iż pochrapywanie jest w pełni normalnym zdarzeniem. Sytuacja staje się nieatrakcyjna w momencie, kiedy doświadczamy przerw w oddechu minimum 10 razy w na godzinę. W takich kwestiach jest to już dolegliwość nazywana bezdechem sennym. Na leczenie decyduje się jednakże mały odłamek czytelników z tej ogromnej liczby. Możliwie argumentem warunkującym jest brak świadomości choroby lub uważanie jej za błaha. Najczęściej o kłopotach z oddychaniem podczas drzemki informują współmałżonkowie.

Da się jednakże określić, wśród których ludzi najczęściej występuje ta przypadłość. Mowa oczywiście o wymienionych wcześniej osobach otyłych oraz wysokim ciśnieniem. Ponadto bezdechu nierzadko doświadczają osoby płci męskiej po czterdziestce i osoby płci żeńskiej po pięćdziesiątce.