Press "Enter" to skip to content

Chrapanie u malych dzieci

W aktualnym świecie pochrapywanie to popularne zdarzenie. W naszym państwie chrapie przynajmniej połowa ludzi. Osoby płci męskiej chrapią częściej niż osoby płci żeńskiej. Jak da się domyśleć, chrapanie, nie gwarantuje korzystnych właściwości. Jednakże nieco ponad połowa incydentów pochrapywania nie jest niebezpieczna.

Chrapanie to nie dolegliwość i nie trzeba tego badać. Jednak zapewne żaden z nas nigdy nie postrzegał tego jako nieuleczalną chorobę. Utrudniony przepływ powietrza poprzez nasze gardło, to element wpływający na chrapanie. W przypadku bezdechu sennego czynnikiem, który go warunkuje, jest brak przepływu powietrza poprzez krtań. Tak naprawdę, dolegliwość, jaką jest bezdech senny, może przytrafić się każdego z nas. Jednakże jest to znacznie częściej widoczne u pewnych ludzi. Dolegliwość także występuje u ludzi bardzo otyłych. Niecodziennych kwestii bezdechu można uświadczyć, dla przykładu idąc w spoczynek z promilami we krwi.Pochrapywanie jest normalne i nawet osoby, które badają spoczynek, o tym gwarantują. Niektórzy pochrapują i mają możliwość się zaskoczyć, ponieważ nie wiedzą o tym. Martwić można się, dopiero kiedy pochrapywanie jest częste i silne. Nie można powiedzieć o pochrapywaniu, wtedy kiedy posiadamy trudności z oddychaniem w trakcie spoczynku. Przypadłość, która za tym stoi to bezdech senny. Według danych na bezdech choruje ponad sto tysięcy ludzi. Tak naprawdę strasznie spora część z tychże osób bagatelizuje tę chorobę i nie poddaje się badaniom. Prawdopodobnie powodem jest brak świadomości choroby lub uważanie jej za błaha. Najczęściej o problemach z oddychaniem podczas drzemki informują osoby bliskie.

Możemy jednak określić, wśród których ludzi zazwyczaj występuje ta choroba. Gdy chorujemy na bezdech senny, to z pewnością będziemy mieć inne objawy nie tylko trudności z oddechem. Niektóre z nich to częste bóle głowy,zaburzenia koncentracji i przede wszystkim senność każdego dnia.