Press "Enter" to skip to content

Chrapanie u 3 letniego dziecka

Pochrapywanie to coś wielce popularnego. Zjawisko chrapania nie jest zbyt powszechne u osób płci żeńskiej. Przejście menopauzę jest przeważnie równoznaczne z doświadczaniem chrapania. Jak da się zgadnąć, pochrapywanie, nie przynosi korzystnych właściwości. Chrapanie w części przypadków staje się dla wszystkich szkodliwe. Pochrapywanie jest też uciążliwe i głośne, często dokucza obcym.

Pochrapywanie to nie choroba oraz nie trzeba tego leczyć. Jednakże bez wątpienia żaden z nas nigdy wcześniej nie utożsamiał tego jako nieuleczalną chorobę. Jeśli pochrapujemy, to znaczy, że powietrze ma problemy z przepływem przez gardło. Bezdech jest chorobą oraz w niektórych przypadkach doskwiera osobom pochrapującym. Jest wynikiem braku przepływu powietrza poprzez krtań. Można określić jednak grupy ludzi, gdzie bezdech senny jest najczęstszy. Skrzywiona przegrodą nosowa, zbyt długie podniebienie miękkie lub zwiększone migdałki, to częste syndromy powstawania bezdechu sennego. Gdy jednak osoba jest otyła, lub posiada nadciśnienie, to ryzyko pojawienia się choroby jest też strasznie spora.Specjaliści informują, iż chrapanie jest całkowicie powszechnym zjawiskiem. Ma możliwość to was zdziwić, ale podobno dotyczy ono prawie wszystkich z nas. Nie możemy mówić o chrapaniu, dopiero gdy mamy trudności z oddychaniem w trakcie drzemki. Takowe zjawisko nazywane jest bezdechem sennym. W przypadku tej choroby możemy zaobserwować dziwne pocenie się. Jednak lekarze sądzą, że na kontrole przychodzi zaledwie znacznie mała część osób. Lekceważenie leczenia wynika zapewne z niewiedzy. Zazwyczaj o problemach z oddechem w trakcie snu informują współmałżonkowie.

Posiadamy jednak statystyki, z których jawnie wychodzi, kogo bardzo często tyczy się bezdech. Największe ryzyko na zachorowanie posiadają osoby otyłe oraz z wysokim ciśnieniem. Powinno się mieć świadomość, że chorowanie na bezdech senny niesie też ze sobą inne zauważalne objawy. Jedne z nich to częste bóle głowy,zaburzenia koncentracji oraz ogromna senność w ciągu dnia.