Press "Enter" to skip to content

Chrapanie niemowląt

Donośne pochrapywanie podczas snu to normalna sprawa. W naszym kraju pochrapuje przynajmniej połowa osób. Można wspomnieć, iż tyczy się to w dużym stopniu osób płci męskiej. Osoby płci żeńskiej najczęściej nie nie chrapią. Gdy już osoba płci żeńskiej pochrapuje, to zazwyczaj przeszła przed tym menopauzę. Przeciw ogólnemu przekonaniu pochrapywanie jest niepożądane. Chrapanie w połowie przypadków staje się dla wszystkich niedobre. Poza tym pozostaje jeszcze fakt, że chrapanie potrafi być strasznie głośne oraz uciążliwe dla innej osoby.

Da się pomyśleć, iż chrapanie to dolegliwość, ale nie jest to rzetelna informacja. Bez wątpienia każdy, kto doznaje chrapania, nigdy się danym faktem zbyt nie martwił. Pochrapywanie spowodowane jest trudnym przepływem powietrza przez gardło. Jednak zostaje sprawa bezdechu sennego. Bezdech często istnieje wraz z chrapaniem, jednak jest, znacznie bardziej niezdrowy. Podobnie jak w pochrapywaniu spowodowany jest problemami z przepływem powietrza. Bezdechu sennego zaznać ma możliwość tak naprawdę każdy z nas. Bezdech senny zauważyć da się zazwyczaj u podobnych osób. Skrzywiona przegrodą nosowa, zbyt długie podniebienie miękkie lub powiększone migdałki, to częste przyczyny powstawania bezdechu sennego. Choroba także pojawia się u osób skrajnie otyłych. Bezdech nie musi być na zawsze, w niektórych przypadkach uświadczymy go, kiedy na przykład jesteśmy po skosztowaniu alkoholu.Zdaniem specjalistów, którzy zajmują się spoczynkiem, zastoje w oddychaniu są niegroźne. Ma możliwość to was zdziwić, ale rzekomo dotyczy ono większości z nas. Gdy pochrapywanie nie przeradza się w trudności z oddychaniem, to wszystko jest na miejscu. Lekarze przyjmują, iż kilkanaście zastojów w oddychaniu w ciągu godziny, jest już chorobą. W takich problemach jest to już dolegliwość nazywana bezdechem sennym. Samym przerwom w oddychaniu może towarzyszyć także zauważalne pocenie. Na nieszczęście w Naszym kraju około kilkadziesiąt tysięcy osób musi leczyć się na bezdech senny. Jednak specjaliści twierdzą, iż na kontrole przybywa jedynie strasznie niewielka część ludzi. Uzasadnione jest to często tym, że nie posiadamy świadomości o naszych kłopotach. Ważne jest, aby druga osoba miała możliwość kontrolować nasz sen i reagować, jeśli doświadczamy zastojów w oddechu całkiem sporo razy.

Bezdech senny ma szansę pojawić się u każdego z nas. Da się jednakże wyznaczyć, u których ludzi zazwyczaj pojawia się ta choroba. Nadwaga oraz wysokie ciśnienie, to czynniki, które najczęściej powodują bezdech. Niestety bezdech, to nie jedynie problem nocą, ale też objawy występujące w trakcie dnia. Niektóre z nich to częste bóle głowy,problemy koncentracji oraz przede wszystkim senność w ciągu dnia.