Press "Enter" to skip to content

Chrapanie Leczenie Praga-Południe

Chrapanie jest to coś wielce powszechnego. W naszym kraju pochrapuje przynajmniej kilka milionów osób. Osoby płci żeńskiej bardzo często nie nie chrapią. Przejście menopauzę jest przeważnie równe z doświadczaniem chrapania. Jak da się domyśleć, pochrapywanie, nie przynosi korzyści. Chrapanie w połowie przypadków staje się dla wszystkich szkodliwe.

Da się sądzić, iż pochrapywanie to choroba, ale nie jest to rzetelna informacja. Jednak bez wątpienia nikt nigdy nie postrzegał tego jako straszną chorobę. Należy wspomnieć także o bezdechu sennym. Wydaje się rezultatem braku przepływu powietrza przez krtań. Bezdechu zaznać ma możliwość praktycznie każdy. Jednak jest to znacznie częściej widoczne u określonych osób. Dolegliwość ta nierzadko dotyka tych ze skrzywioną przegrodą nosową, wydłużonym podniebieniem miękkim lub powiększonymi migdałkami. Bezdech senny nie musi być na zawsze, w niektórych przypadkach doświadczamy go, kiedy na przykład jesteśmy po spożyciu napojów alkoholowych.Zapewne nie wszystkie osoby posiadają wiedzę, iż chrapią. Nie można powiedzieć o pochrapywaniu, wtedy gdy mamy trudności z oddychaniem w trakcie drzemki. Takie zjawisko nazywamy bezdechem sennym. Samym przerwom w oddychaniu może towarzyszyć także nasilone pocenie. Niestety strasznie spora część z tychże osób bagatelizuje tę chorobę i nie poddaje się leczeniu. Lekceważenie leczenia wynika zapewne z niewiedzy. Jeśli ktoś nie jest przekonany czy posiada bezdech senny, to musi zapytać, chociażby żonę, o to, jak wygląda jego sen.

Bezdech może pojawić się u każdego. Jest jednakże kilka narzuconych grup, gdzie to zjawisko wydaje się najpopularniejsze. Rozmawiamy oczywiście o wymienionych już osobach otyłych oraz wysokim ciśnieniem. Inną część ludzi, która jest najbardziej podatną, wydają się być osoby po czterdziestce.