Press "Enter" to skip to content

Chrapanie Leczenie Poręba

W naszym świecie pochrapywanie to powszechne zdarzenie. Według pewnych danych w naszym kraju co dziesiąta osoba pochrapuje podczas drzemki. Pochrapywanie jest nadzwyczajnie codzienne u płci męskiej. Kobiety strasznie rzadko pochrapują. Zaledwie trochę ponad połowa incydentów chrapania nie jest niebezpieczna.

Trzeba mieć świadomość, iż chrapanie samo w sobie nie jest dolegliwością. Utrudniony przepływ powietrza poprzez gardło, to czynnik powodujący chrapanie. Jednakże pozostaje kwestia bezdechu. Tak samo jak w pochrapywaniu spowodowany jest problemami z przepływem powietrza. Bezdech to dolegliwość, którą mają osoby w młodym wieku, starsze lub podeszłym wieku. Bezdech senny dostrzec możemy zazwyczaj u nieróżniących się zbytnio ludzi. Skrzywiona przegrodą nosowa, zbyt długie podniebienie miękkie lub powiększone migdałki, to powszechne syndromy pojawiania się bezdechu.Takowe zjawisko nazywane jest bezdechem sennym. Już kilkadziesiąt tysięcy chorujących ma trudności z bezdechem sennym. Lekceważenie badań i leczenia wynika bez wątpienia z niewiedzy. Jeśli ktoś nie jest przekonany czy posiada bezdech senny, to powinien poprosić o pomoc i zapytać, dla przykładu żonę, o to, jak przebiega jego sen.

Nie ma tutaj żadnych ulg, bezdech senny może dosięgnąć każdego. Możemy jednakże określić, u których ludzi najczęściej pojawia się ta przypadłość. Rozmawiamy oczywiście o wspomnianych już osobach otyłych oraz nadciśnieniem tętniczym. Inną część ludzi, która jest najbardziej narażoną, są ludzie po czterdziestce. Niestety bezdech senny, to nie tylko problem nocą, ale też objawy występujące w ciągu dnia. Niektóre z nich to powszechne bóle całego ciała,zaburzenia koncentracji i przede wszystkim senność w ciągu dnia.