Press "Enter" to skip to content

Chrapanie Leczenie Pionki

W naszym świecie pochrapywanie to popularne zdarzenie. Według pewnych danych w Polsce co dziesiąta osoba pochrapuje podczas drzemki. Mężczyźni pochrapują częściej niż kobiety. Osoby płci żeńskiej bardzo rzadko chrapią. Jak da się zgadnąć, pochrapywanie, nie gwarantuje korzyści. Podług statystyk około połowa przypadków chrapania jest niezdrowa. Chrapanie jest też uciążliwe oraz głośne, przeważnie dokucza obcym.

Najprawdopodobniej każdy, kto doznaje chrapania, nigdy się tym zbyt nie przejmował. Jednak pozostaje kwestia bezdechu sennego. Bezdech senny jest dolegliwością oraz czasami doskwiera osobom chrapiącym. W kwestii bezdechu elementem, który go powoduje, jest brak przepływu powietrza poprzez krtań. Bezdech senny to dolegliwość, którą posiadają osoby w młodym wieku, starsze lub podeszłym wieku. Choroba ta często spotyka tych ze skrzywioną przegrodą nosową, wydłużonym podniebieniem miękkim lub powiększonymi migdałkami. Dolegliwość też pojawia się u osób skrajnie otyłych. Niecodziennych sytuacji bezdechu sennego można uświadczyć, chociażby idąc w spoczynek z promilami we krwi.Zdaniem lekarzy, którzy parają się snem, przerwy w oddychaniu są normalne. Niektóre osoby pochrapują i mają możliwość się zdziwić, bo nie są o tym świadomi. Przejmować można się, wtedy kiedy pochrapywanie jest co kilka godzin oraz silne. Nie możemy mówić o pochrapywaniu, wtedy kiedy posiadamy kłopoty z oddychaniem w trakcie drzemki. Choroba, która za to odpowiada to bezdech senny. W przypadku akurat tej choroby możemy zaobserwować dziwne pocenie. Już kilkadziesiąt tysięcy chorujących ma problemy z bezdechem sennym. Istotne jest, aby inna osoba miała szansę obserwować nasz spoczynek oraz odpowiednia ingerować, gdy doświadczamy przerw w oddychaniu strasznie dużo razy.

Nie ma tutaj żadnych wyjątków, bezdech może dosięgnąć każdego. Jest jednak sporo ustanowionych grup, gdzie to zdarzenie jest najbardziej popularne. Rozmawiamy oczywiście o wspomnianych wcześniej osobach otyłych i nadciśnieniem tętniczym. Poza tym osoby starsze są także narażone na bezdech. Niestety bezdech senny, jest to nie wyłącznie problem nocą, ale też objawy pojawiające się w ciągu dnia. Niektóre z nich to powszechne bóle głowy,zaburzenia koncentracji oraz ogromna senność w ciągu dnia.