Press "Enter" to skip to content

Bezdech u niemowlaka objawy

Chrapanie to coś wielce popularnego. Osoby płci męskiej chrapią częściej niż osoby płci żeńskiej. Osoby płci żeńskiej bardzo rzadko chrapią. Jednak takie sytuacje zdarzają się bardzo często po menopauzie. Jeśli chodzi o pochrapywanie, to nie jest to wcale korzystne. Podług statystyk około połowa przypadków pochrapywania jest niezdrowa.

Pochrapywanie to nie dolegliwość i nie należy tego leczyć. Jednakże raczej mało kto w ogóle chciał badać chrapanie. Osoby pochrapujące czasami chorują na bezdech senny. W kwestii bezdechu sennego elementem, który go warunkuje, jest brak przepływu powietrza przez krtań. Bezdechu sennego doświadczyć, może praktycznie każdy z nas. Dolegliwość ta często spotyka tych ze skrzywioną przegrodą nosową, zbyt długim podniebieniem miękkim lub powiększonymi migdałkami. Jeśli jednak osoba jest otyła, lub posiada nadciśnienie, to szansa zachorowania jest także bardzo duża. Niecodziennych sytuacji bezdechu można uświadczyć, dla przykładu idąc w spoczynek z promilami we krwi.Zdaniem lekarzy, którzy zajmują się snem, zastoje w oddechu są naturalne. Może to was zdziwić, ale rzekomo dotyczy ono wszystkich z nas. Strofować możemy się, dopiero kiedy pochrapywanie jest częste i mocne. Specjaliści twierdzą, że kilkanaście przerw w oddychaniu na godzinę, jest już dolegliwością. W takich przypadkach jest to już przypadłość nazywana bezdechem. Na chwilę obecną sto tysięcy chorujących ma trudności z bezdechem sennym. Możliwie argumentem warunkującym jest brak świadomości choroby lub uważanie jej za błaha.

Bezdech senny może wystąpić u każdego. Jest jednak sporo określonych grup, gdzie to zdarzenie jest najpopularniejsze. Mówimy naturalnie o wspomnianych wcześniej osobach otyłych oraz wysokim ciśnieniem. Jedne z nich to częste bóle całego ciała,problemy koncentracji oraz przede wszystkim senność w ciągu dnia.