Press "Enter" to skip to content

Bezdech senny leczenie wrocław

Podług statystyk w naszym kraju znaczna większość ludzi chrapie w trakcie spoczynku. Mężczyźni chrapią znacznie częściej niż osoby płci żeńskiej. Dziewczyny i kobiety bardzo często nie doświadczają chrapania. Gdy już kobieta pochrapuje, to najczęściej przechodziła wcześniej menopauzę. Jak da się zgadnąć, chrapanie, nie oferuje korzystnych właściwości.

Jednak pozostaje sprawa bezdechu. Osoby pochrapujące w niektórych przypadkach chorują na bezdech. Jest wynikiem braku przepływu powietrza poprzez krtań. Bezdech to choroba, którą posiadają osoby w młodym wieku, starsze lub podeszłym wieku. Bezdech zauważyć da się bardzo często u podobnych osób. Skrzywiona przegrodą nosowa, zbyt długie podniebienie miękkie lub zwiększone migdałki, to częste syndromy powstawania bezdechu sennego. Pojedynczych kwestii bezdechu sennego można uświadczyć, chociażby idąc spać z promilami we krwi.Martwić możemy się, dopiero kiedy pochrapywanie jest co kilka godzin i nasilone. Doktorzy przyjmują, że ponad 10 przerw w oddychaniu na godzinę, jest już chorobą. Takowe zdarzenie nazywamy bezdechem sennym. Na chwilę obecną kilkadziesiąt tysięcy badanych ma kłopoty z bezdechem. Niestety strasznie spora część z tych osób lekceważy tę chorobę i nie poddaje się badaniom. Lekceważenie leczenia wychodzi zapewne z nieświadomości. Jeśli ktoś nie jest przekonany czy posiada bezdech senny, to musi poprosić o pomoc i zapytać, dla przykładu żonę, o to, jak wygląda jego sen.

Jest jednak sporo ustanowionych grup, gdzie to zjawisko wydaje się najbardziej popularne. Mówimy oczywiście o wymienionych już osobach otyłych i nadciśnieniem tętniczym. Niestety bezdech senny, to nie jedynie kłopot nocą, ale także objawy występujące w ciągu dnia. Główne skutki to senność, bóle całego ciała i nieustanne rozleniwienie.