Press "Enter" to skip to content

Bezdech ból w klatce piersiowej

W naszym społeczeństwie pochrapywanie to codzienne zjawisko. W naszym kraju pochrapuje przynajmniej połowa ludzi. Można napomnieć, iż tyczy się to w dużym stopniu mężczyzn. Zjawisko pochrapywania nie jest zbyt powszechne u osób płci żeńskiej. Jeśli już kobieta pochrapuje, to bardzo często przechodziła przed tym menopauzę. Jak się można zgadnąć, chrapanie, nie przynosi korzystnych właściwości. Zaledwie nieco ponad połowa incydentów pochrapywania nie jest niebezpieczna. Niezdrowy aspekt pochrapywania to nie jedyny minus, zostaje sprawa tego, iż jest donośne oraz uciążliwe.

Trzeba wiedzieć, że chrapanie tak naprawdę nie jest chorobą. Jednakże zapewne nikt wcześniej nie postrzegał tego jako nieuleczalną chorobę. Gdy pochrapujemy, to znaczy, iż powietrze ma problemy z przepływem przez nasze gardło. Jednakże pozostaje sprawa bezdechu sennego. Bezdech senny jest chorobą i w niektórych przypadkach doskwiera osobom pochrapującym. Identycznie jak w pochrapywaniu spowodowany jest problemami z przepływem powietrza. Teoretycznie, choroba, jaką jest bezdech, ma szansę przytrafić się większość z nas. Jednakże jest to znacznie częściej widoczne u pewnych osób. Skrzywiona przegrodą nosowa, zbyt długie podniebienie miękkie lub powiększone migdałki, to powszechne syndromy pojawiania się bezdechu sennego. Ponadto przypadki bezdechu sennego i silnego pochrapywania zazwyczaj występują u ludzi otyłych czy też z nadciśnieniem tętniczym.Jeśli pochrapywanie nie zamienia się w trudności z oddychaniem, to praktycznie wszystko jest na miejscu. Tego rodzaju zdarzenie nazywamy bezdechem. Podług statystyk na bezdech choruje minimum sto tysięcy osób. Niestety całkiem duża część z tych osób bagatelizuje tę chorobę i nie poddaje się leczeniu. Najczęściej o kłopotach z oddychaniem podczas drzemki informują współmałżonkowie.

Bezdech ma możliwość wystąpić u każdego. Jest jednakże sporo ustanowionych grup, gdzie to zdarzenie jest najpopularniejsze. Największe szanse na ulegnięcie chorobie mają osoby otyłe i z wysokim ciśnieniem. Poza tym dorośli są też narażone na bezdech senny. Niestety bezdech, to nie jedynie problem nocą, ale także objawy pojawiające się w trakcie dnia.