Press "Enter" to skip to content

Aparaty cpap Szczecinek

Podług pewnych danych w naszym kraju co dziesiąta osoba pochrapuje podczas snu. Przejście menopauzę jest często równe z doświadczaniem pochrapywania. Jeżeli chodzi o pochrapywanie, to nie jest to wcale korzystne. Pochrapywanie w części przypadków staje się dla wszystkich szkodliwe. Trzeba pamiętać, że zostaje jeszcze fakt, że pochrapywanie potrafi być strasznie głośne oraz nieznośne dla innej osoby.

Gdy pochrapujemy, to oznacza, iż powietrze ma trudności z przepływem przez nasze gardło. Należy wspomnieć także o bezdechu sennym. Bezdech przeważnie istnieje wraz z chrapaniem, jednak jest, o wiele gorszy. Jest wynikiem braku przepływu powietrza poprzez krtań. Bezdech senny to dolegliwość, jaką mają osoby w młodym wieku, starsze oraz na emeryturze. Da się określić jednakże grupy ludzi, gdzie bezdech jest częsty. Jeśli jednakże osoba ma nadwagę, czy też posiada nadciśnienie, to ryzyko zachorowania jest też całkiem spora.Specjaliści przekazują, iż pochrapywanie jest w pełni powszechnym zdarzeniem. Niektóre osoby pochrapują i mogą się zaskoczyć, bo nie są o tym świadomi. Jednak póki, nie wychodzą poza normę, to praktycznie wszystko jest poprawnie. Sprawa staje się nieatrakcyjna wtedy, kiedy doświadczamy zastojów w oddechu minimum 10 razy w ciągu godziny. Takowe zjawisko nazywane jest bezdechem. Samym zastojom w oddychaniu ma możliwość towarzyszyć też mocne pocenie się. Już kilkadziesiąt tysięcy badanych ma problemy z bezdechem sennym. Jednak lekarze twierdzą, że na badania przychodzi jedynie bardzo mała część osób. Prawdopodobnie powodem jest brak świadomości choroby lub uważanie jej za błaha. Jeśli ktoś nie jest przekonany czy posiada bezdech, to powinien zapytać, dla przykładu żonę, o to, jak wygląda jego sen.

Bezdech senny ma możliwość wystąpić u wszystkich. Jest jednak kilka określonych przedziałów, gdzie to zjawisko wydaje się najpopularniejsze. Poza tym dorośli są także narażone na bezdech senny. Wypada wiedzieć, iż chorowanie na bezdech senny niesie także ze sobą inne zauważalne objawy. Niektóre z nich to częste bóle całego ciała,problemy koncentracji i ogromna senność każdego dnia.