Press "Enter" to skip to content

Aparaty cpap Nowa Ruda

W naszym świecie pochrapywanie to popularne zjawisko. W naszym kraju chrapie przynajmniej połowa osób. Osoby płci żeńskiej bardzo rzadko chrapią. Jeżeli chodzi o chrapanie, to nie jest to wcale zdrowe. Szkodliwość chrapania to nie jedyny minus, zostaje kwestia tego, iż jest donośne i uciążliwe.

Zresztą zapewne nikt nigdy nie utożsamiał tego jako straszną dolegliwość. Chrapanie uzasadnione jest trudnym przepływem powietrza poprzez nasze gardło. Jednak zostaje kwestia bezdechu. Bezdech senny często występuje w parze z pochrapywaniem, jednakże jest, znacznie bardziej szkodliwy. Tak samo jak w pochrapywaniu spowodowany jest kłopotami z przepływem powietrza. Bezdech senny spotkać można bardzo często u nieróżniących się zbytnio ludzi. Dolegliwość ta przeważnie spotyka tych ze skrzywioną przegrodą nosową, wydłużonym podniebieniem miękkim lub powiększonymi migdałkami. Choroba także występuje u ludzi skrajnie otyłych. Bezdech nie musi być na zawsze, w niektórych przypadkach doświadczamy go, gdy na przykład jesteśmy po skosztowaniu napojów alkoholowych.Zapewne nie wszystkie osoby mają wiedzę, że pochrapują. Jednak póki, nie wykraczają ponad normy, to wszystko jest prawidłowo. Sytuacja staje się niedobra w momencie, gdy doświadczamy przerw w oddechu minimum 10 razy w na godzinę. Takie zjawisko nazywamy bezdechem. W kwestii akurat tej choroby możemy zobaczyć nadmierne pocenie. Na chwilę obecną sto tysięcy badanych ma kłopoty z bezdechem. Uzasadnione jest to często tym, że nie mamy wiedzy o naszych dolegliwościach. Jeśli ktoś nie jest pewny czy posiada bezdech, to powinien poprosić o pomoc i zapytać, dla przykładu żonę, o to, jak wygląda jego sen.

Bezdech senny ma szansę pojawić się u każdego z nas. Mamy jednakże dane, z których jawnie wynika, kogo najczęściej dotyczy bezdech senny. Mówimy naturalnie o wspomnianych wcześniej osobach otyłych oraz wysokim ciśnieniem. Podczas bezdechu sennego może nam doskwierać senność, brak koncentracji i skupienia oraz nieustanne bóle głowy.