Press "Enter" to skip to content

Aparaty cpap Dynów

Chrapanie to coś znacznie powszechnego. Mężczyźni pochrapują znacznie częściej niż osoby płci żeńskiej. Kobiety strasznie rzadko pochrapują. Przejście przez menopauzę jest przeważnie równoznaczne z rozpoczęciem chrapania. Wbrew ogólnemu myśleniu chrapanie jest niepożądane. Według statystyk około połowa incydentów pochrapywania jest niezdrowa.

Trzeba wiedzieć, iż chrapanie samo w sobie nie jest chorobą. Chrapanie uzasadnione jest trudnym przepływem powietrza przez gardło. Trzeba wspomnieć także o bezdechu. Osoby pochrapujące czasami chorują na bezdech. Tak samo jak w chrapaniu uwarunkowany jest kłopotami z przepływem powietrza. Tak naprawdę, dolegliwość, jaką jest bezdech, może przytrafić się każdemu. Można wyznaczyć jednak grupy ludzi, gdzie bezdech senny jest najczęstszy. Choroba ta często spotyka tychże ze skrzywioną przegrodą nosową, wydłużonym podniebieniem miękkim lub zwiększonymi migdałkami. Jeśli jednak osoba ma nadwagę, lub ma nadciśnienie, to ryzyko zachorowania jest też bardzo spora.Specjaliści przekazują, iż pochrapywanie jest całkowicie powszechnym zjawiskiem. Pewni ludzie pochrapują i mają możliwość się zaskoczyć, bo nie są o tym świadomi. Martwić można się, wtedy gdy pochrapywanie jest częste oraz nasilone. Specjaliści przyjmują, iż kilkanaście zastojów w oddychaniu na godzinę, jest już chorobą. Przypadłość, która za tym stoi to bezdech. Samym przerwom w oddychaniu może, towarzyszyć też zauważalne pocenie się. Na leczenie decyduje się jednak niewielki odłamek osób z tej ogromnej ilości. Lekceważenie badań i leczenia wynika najprawdopodobniej z niewiedzy. Jeśli ktoś nie jest pewny czy choruje na bezdech, to musi zapytać, chociażby żonę, o to, jak przebiega jego sen.

Bezdech to choroba, której ma szansę praktycznie każdy uświadczyć. Jest jednakże sporo narzuconych przedziałów, gdzie to zjawisko wydaje się najpopularniejsze. Rozmawiamy oczywiście o wspomnianych wcześniej osobach otyłych oraz wysokim ciśnieniem. Poza tym dorośli są też narażone na bezdech. Niestety bezdech senny, to nie jedynie kłopot nocą, ale też objawy występujące w trakcie dnia. Jedne z nich to powszechne bóle całego ciała,zaburzenia koncentracji oraz ogromna senność każdego dnia.