Press "Enter" to skip to content

Aparaty cpap Duszniki-Zdrój

Chrapanie to coś znacznie powszechnego. Mężczyźni pochrapują częściej niż osoby płci żeńskiej. Jednakże takie sytuacje mają miejsce najczęściej po menopauzie. Jeśli rozchodzi się o chrapanie, to nie jest to wcale zdrowe.

Jednakże zapewne mało kto wcześniej próbował leczyć chrapanie. Pochrapywanie spowodowane jest trudnym przepływem powietrza poprzez nasze gardło. Jeśli jednak mówimy o chrapaniu, to należy napomnieć o bezdechu sennym. Bezdech jest chorobą oraz czasami towarzyszy osobom pochrapującym. Podobnie jak w pochrapywaniu spowodowany jest problemami z przepływem powietrza. Bezdechu zaznać ma możliwość tak naprawdę każdy z nas. Jednak jest to znacznie częściej spotykane u pewnych ludzi. Skrzywiona przegrodą nosowa, wydłużone podniebienie miękkie lub powiększone migdałki, to powszechne syndromy powstawania bezdechu. Poza tym sytuacje bezdechu i mocnego pochrapywania najczęściej występują u ludzi z otyłością lub z nadciśnieniem tętniczym. Bezdech nie musi być stały, czasem uświadczymy go, gdy na przykład jesteśmy po wypiciu napojów alkoholowych.Zapewne nie wszystkie osoby mają wiedzę, iż pochrapują. Przejmować możemy się, dopiero kiedy chrapanie jest co kilka godzin i silne. Dolegliwość, która za to odpowiada to bezdech. W przypadku akurat tej dolegliwości da się zaobserwować nadmierne pocenie. Według statystyk na bezdech senny choruje minimum sto tysięcy osób. Na badania wybiera się jednakże mały odłamek czytelników z tej ogromnej liczby. Uzasadnione jest to przeważnie tym, że nie posiadamy świadomości o naszych kłopotach. Istotne jest, aby druga osoba miała szansę kontrolować nasz sen i odpowiednia ingerować, gdy doświadczamy zastojów w oddychaniu bardzo dużo razy.

Bezdech senny może pojawić się u wszystkich. Możemy jednak wyznaczyć, wśród których ludzi najczęściej pojawia się ta choroba. Mówimy oczywiście o wymienionych już osobach z otyłością i wysokim ciśnieniem. Wypada rozumieć, iż chorowanie na bezdech senny niesie też ze sobą inne zauważalne objawy. Podczas bezdechu ma możliwość nam doskwierać senność, brak koncentracji oraz skupienia oraz przewlekłe bóle całego ciała.